Findigo Kurallar

Findigo’nun kullanımı esnasında bazı kurallar vardır.
Kullanıcılar etkinliği açan ve etkinliğe katılanlar olarak 2 gruba ayrılır.

Etkinlik açan kullanıcılara ait kurallar;

Öncelikle bir kullanıcı bir etkinliği başlatmadan önce, etkinliği gerçekleştireceğinden kesinlikle emin olmak zorundadır.
Bu kurala istinaden;
* Bir kullanıcı 1 güne ait aynı saat dilimine denk düşen 2 etkinlik açamaz.
* Açtığı bir etkinliği iptal eden kullanıcı, suistimal olarak değerlendirilir ve Findigo Puanından -5 puan düşülür ve 24 saat içerisinde yeni bir etkinlik açamaz.
* Kullanıcının açtığı etkinliğe katılmak isteyen katılımcıları seçme hakkı vardır. Etkinliğine yeni katılımcılar eklendiğinde bildirim alacaktır ve bu kişileri kabul etme, etmeme hakkı kendisine aittir.
* Etkinlik gerçekleştiğinde, etkinlik sahibi etkinliği açtığı kurallara uymak zorundadır. Etkinlik üzerinden 12 saat geçtikten sonra katılımcılara etkinlik sahibini değerlendirme hakkı verilecektir. Bu hak etkinlik sahibinin sonraki etkinlikleri için lakap ve Findigo puanı açısından değerlendirilme sonuçlarını etkileyecektir.
* 24 saat Findigo çalışanları tarafından denetlenecek olan sistemde sistemi farklı amaçlar için suistimal eden kullanıcıların tespit edilmesi halinde sistemden geri alınmamak üzere banlanacaklardır.

Etkinliğe katılan kullanıcılara ait kurallar;

Öncelikle bir kullanıcı bir etkinliğe katılmak istemeden önce etkinliğe katılmak istediğinden kesinlikle emin olmak zorundadır.
Bu kurala istinaden;
* Bir kullanıcı dilediği kadar etkinliğe başvuruda bulunabilir. Bu başvurularından herhangi biri onaylandığı anda diğer tüm başvuruları otomatik iptal edilir.
* Etkinlik sonuçlandığıktan 12 saat sonra etkinlik sahibine gönderilen katılımcı bildiriminde, etkinlik katılımcılarından Gelmedi olarak işaretlenen katılımcılar -5 Findigo puanı ile cezalandırılır. 3 defa sebepsiz etkinliğe katılım gerçekleşmediği takdirde kullanıcı suistimal olarak işaretlenir ve sistemden süresiz banlanır.
* Etkinlik sonuçlandıktan 12 saat sonra, katılımcılara etkinlik sahibini değerlendirmeleri ve etkinlike dair bazı bilgiler istenir. Katılımcı burada etkinlik sahibine karşı dürüst olmak ile yükümlüdür. Geceye ait fotograflar ile profilinde etkinlik geçmişini zengin tutarak, ileride etkinlik sahiplerine karşı seçilme şanslarını yükseltebilirler. Yine bu fotograflardan suistimal içerenler silinir, yükleyen kişilere uyarı, tekrarında ise süresiz banlanma uygulanır. Findigo Gizlilik Sözleşmesi

Arama yapmak ve bilgi paylaşmak, diğer kullanıcılarla iletişim kurmak veya yeni içerikler oluşturmak gibi amaçlar dahil olmak üzere hizmetlerimizi pek çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Bizimle bilgi paylaştığınızda (örneğin Facebook hesabınız ile giriş yaptığınızda) biz sadece Facebook’un izin verdiği ölçüdeki bilgilerinize erişebiliriz ki bunlar da; Adınız, Soyadınız, Profil fotografınız ile sınırlıdır.
Gizlilik politikamız şu konuları açıklar;
* Hangi bilgileri topluyoruz?
* Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz?

Topladığımız bilgiler

Sizin vermiş olduğunuz bilgiler

Facebook ile giriş yaptığınızda; sistemin bize sunduğu Adınızı, facebook’a kayıtlı mail adresiniz, profil fotografınız gibi bilgileri Findigo ana sunucularına kaydederiz.

Günlük bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınız anda, kullandığınız cihaza ait donanım modeli, cihazın işletim sistemi, sürümü gibi bilgiler.

Yerel Depolamalar

Findigo’yu kullandığınızda bir sonraki açılışınızı daha hızlı yapabilmeniz ve yazılımı daha hızlı kullanablmeniz için kişisel bilgilerinizi cihazınızda yerel olarak depolayabiliriz.

Topladığımız bilgileri nasıl kullanırız?

Tüm hizmetlerimizden topladığımız bilgileri, hizmetlerimizis unmak, sürdürmek, korumak ve iyileştirmek, yeni hizmetler geliştirmek ve hem Findigo’yu hem de kullanıcılarımızı korumak için kullanırız.

Bilgi güvenliği

Findigo’yu ve kullanıcılarımızı, sakladığımız bilgilere yetkisiz erişimden veya bunların yetkisiz olarak değiştirilmesinden, ifşa edilmesinden veya imha edilmesinden korumak için çok çalışırız.
Özellikle:
Hizmetlerimizin çoğunu SSL kullanarak şifreleriz. Sistemlere yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için, fiziksel güvenlik tedbirleri dahil olmak üzere bilgi toplama, depolama ve işleme uygulamalarımızı gözden geçiririz. Kişisel bilgilere erişimi, bu bilgileri bizim için işlemek üzere bilmesi gereken, gizlilikle ilgili sözleşmeyle sağlanan çok sıkı yükümlülüklere tabi olan ve bu yükümlülükleri yerine getirmemeleri durumunda disiplin cezası alabilecek veya anlaşmaları feshedilebilecek Findigo çalışanları, alt yükleniciler ve aracılarla sınırlarız.

Değişiklikler

Gizlilik Politikamız zaman zaman değişebilir. Açıkça izninizi almadan bu Gizlilik Politikası kapsamındaki haklarınızda kısıtlama yapmayız. Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikleri bu sayfada yayınlarız ve değişiklikler önemliyse daha dikkat çekici bir bildirim (belirli hizmetler için Gizlilik Politikası değişikliklerine ilişkin bildirim gibi) sağlarız. Ayrıca, bu Gizlilik Politikasının eski sürümlerini gözden geçirmeniz için saklarız.